Menü Kapat

Trump: Seçilemezsem ülkemiz için çok üzücü olur

Trump: Seçilemezsem ülkemiz için çok üzücü olur

SİYAHLAR İÇİN EN ÇOK ÇALIŞAN BAŞKAN BENİM”

George Floyd’un öldürmesi sonrasında ırkçılık karşıtı gösterilerin devam ettiği ABD’de Başkan Donald Trump da protestoculara karşı tutumuyla hedefte. Fox News kanalına konuşan Trump eleştirileri kabul etmedi, köleliği kaldıran Başkan Abraham Lincoln’ü tenzih ederek siyahlar için en çok çalışan başkan olduğunu iddia etti.

“BOĞAZA BASTIRMA YÖNTEMİ ÇOĞU DURUMDA YASAKLANMALI”

Trump, George Floyd’un ölümüne neden olan polisin boğaza bastırma yöntemiyle ilgili soruya çelişkili yanıtlar verdi. “Boyun kilidi kavramı çok masum, çok güzel. Teke tekte hiç sorun yok ama ikiye tekte durum değişiyor. Bununla birlikte genel olarak konuşmak gerekirse kaldırılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“SEATTLE’A MÜDAHALE EDİLMESİ GEREKİYORSA EDECEĞİZ”

Trump, Seattle’ın bir bölümünün protestocular tarafından işgal edilmesine de değindi. Daha önce vali ve belediye başkanını eleştiren Amerikan Başkanı, “Eğer kontrol sağlanamazsa askeri müdahale olur” mesajı verdi.

“SEÇİLEMEZSEM ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÜZÜCÜ OLUR”

Trump, kasım ayındaki başkanlık seçimleriyle ilgili de konuştu. “Kazanamazsam ABD için üzücü olur” dedi.

“JOE’NUN KAFASI YERİNDE DEĞİL, BUNU HERKES BİLİYOR”

Amerikan Başkanı muhtemel rakibi Joe Biden’ı da bir kez daha hedef aldı. Biden’ın demans hastası olduğunu iddia etti. “Joe’nun kafası yerinde değil. Bunu herkes biliyor. Bu çok üzücü” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

korku filmleri 2019 animasyon filmleri 2019 Tipobet supertotobet