Menü Kapat

Sıfır otomobil alırken bunlara dikkat edin

Sıfır otomobil alırken bunlara dikkat edin

1İhtiyacınızı belirleyin

İhtiyacınızı belirleyin

Öncelikle alacağınız aracı ne için kullanacağınıza iyi karar verin. Sürekli kullanacağınız bir araç mı olacak yoksa sadece boş zamanlarınızda seyahat için mi? Spor otomobil de tercihleriniz arasında olabilir. İşte bu sorular sizin ilk cevap bulacağınız sorular olmalı.

2Özellikleri neler olmalı

Özellikleri neler olmalı?

Arabadan çok anlamanıza gerek olmayan bir konu. Sonuçta araç alacaksınız ve kafanızda bazı özellikler vardır. Otomatik mi düz mü? Benzinli mi dizel mi? Yakıt tüketimi? gibi soruların cevaplarını bilmeniz önemlidir.

3Bir bilene danışın

Bir bilene danışın

Otomobille haşır neşir olan bir yakınınıza da danışmanızda fayda var. Size daha net yardımcı olacaktır. Aklınıza gelmeyen soruları sorup cevap bulmanıza yardımcı olur.

4Bütçenizi belirleyin

Bütçenizi belirleyin

Alacağınız otomobilin fiyatı da önemli kriterlerden biridir. Bütçenize uygun bir araç seçmek için piyasadaki modelleri araştırmak işinize yarayacaktır. Arabanızın yakıtı, sigorta masrafları, yıllık bakımı, olası arızalar bütçenizi etkileyecek etmenlerdir.

5Karşılaştırmalar yapın

Karşılaştırmalar yapın

Her firmanın ayrı bir fiyat skalası vardır. İster bayii gezerek isterseniz internetten araştırarak fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

6Test sürüşü önemli

Test sürüşü önemli

Bayilerin birçoğu test sürüşü yapmanıza izin verir. Test sürüşleri sizlerin otomobili daha iyi tanımanızı sağlar. “Araç nasıl tepki verir, yol tutuşu nasıl, kullanımı kolay mı?” sorularına yanıt bulursunuz.

7Kontrol edin

Kontrol edin

Her şey hallolduktan sonra aracınızı teslim alacaksınız, belgelerini, aracın satın aldığınız özellikte mi olduğu, ek talepleriniz yerine getirilmiş mi gibi durumları kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

korku filmleri 2019 animasyon filmleri 2019 Tipobet supertotobet