Menü Kapat

Almanya’nın Avrupa yerine Türkiye uyarısı şaşırttı

Almanya'nın Avrupa yerine Türkiye uyarısı şaşırttı

TÜRKİYE DAHİL 130 ÜLKE RİSKLİ BÖLGE İLAN EDİLDİ

Alman hükümeti, koronavirüs tehlikesi nedeniyle Türkiye’nin de aralarında olduğu 130 ülkeyi riskli ülkeler sınıfına aldı, turizmciler zor durumda kaldı.

KARAR TURİZM OPERATÖRLERİNİ ZOR DURUMDA BIRAKTI

Başkent Berlin’de seyahat acentalığı yapan Feridun Cankurtaran, uyarı verilen ülkeler arasında salgının asıl vurduğu Avrupa ülkeleri yerine Türkiye’nin olmasını anlamadıklarını dile getirdi. Cankurtaran şöyle konuştu:

“Dün buraya genç bir Alman çift geldi. Dediler ki ‘Biz Türkiye’ye gitmek istiyoruz.’ Çiftle konuştuktan sonra dedim ‘Şu şu şu otele gidebileceğinizi düşünüyorum.’ ‘Biz bunu inceleyelim gelelim’ dediler. Ertesi gün geldiklerinde medyadan duydukları şey; Almanya’ya döndükten sonra 14 gün karantinada kalacaklarmış. 14 gün evde kalacaklar, işe gitmeyecekler. İşveren bunu kabul etmez ki asla.

“BİZ BUNU HAK ETMEDİK”

Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde koronavirüs vakaları açısından rakamları çok yüksek olan ülkelere seyahat kısıtlaması yok. Bizim ülkemizdeki sayılar onlardan daha kötü değil. Bizim temizlik, alınan tedbirler o ülkelerden daha az değil. Madem böyle bir yasak geliyor, sayılara, rakamlara ve ülkelerin konumlarına bakılarak verilmesinde fayda olabilirdi diye düşünüyorum. Biz bunu hak etmedik diye düşünüyorum. Turizmde eşit şartlarda hareket etmek gerekir diye düşünüyorum.”

“ALMANLAR UYARIYA RAĞMEN TÜRKİYE’YE GİTMEK İSTİYOR”

Feridun Cankurtaran, Alman tur operatörlerinin de Alman hükümetinin Türkiye’ye seyahat uyarısı nedeniyle mağdur olduğunu söyledi. Alman turistlerin Türkiye’yi çok sevdiklerini, uyarıya rağmen Türkiye’yi ziyaret etmekte istekli olduklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

korku filmleri 2019 animasyon filmleri 2019 Tipobet supertotobet